Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antalya Play Attention İle Dikkat Ve Odaklanma Eğitimi
#1
Günümüzde çocukların ortalama %2-%20si civarında yaşadıkları bir sorun düşünün. Diğer bir deyişle okullardaki bütün sınıflarda 1-2 öğrenci de olabilir ya da herhangi bir sınıftaki çocukların 5te birinde de görülebilir. Fiziksel açıdan baktığınızda en ufak bir farklılığı dahi bulunmayan bu çocukların yaşadığı problem sadece ve sadece, dikkatlerini odaklayıp bu odaklanmayı aktif bir şekilde sürdürebilme yeteneklerinin diğerlerinden daha az olmasından kaynaklı. İlk bakışta oldukça basit gibi görünen dikkat eksikliği sorunu sebebiyle ister basit ister karmaşık olsun, çocuklarda çok sayıda davranış problemi ortaya çıkabiliyor. Dikkat eksikliği yaşayan çocuklar dikkatlerini kendilerine söylenilen şeylere yoğunlaştırmakda güçlük yaşadıklarından genellikle anlatılanlardan ya da okuduklarından neredeyse hiçbir şey anlamamış ya da çok kısa zaman içerisinde unutmuş gibi kendisinden istenilen görevleri ve sorumlulukları yerine getirmekte ciddi sorunlar yaşıyorlar.  
 
Antalya Play Attention İle Dikkat Ve Odaklanma Eğitiminde kullanılan Play Attention, Nasa tarafından astronotların becerilerini geliştirebilmeleri adına kullanılan uçuş simülasyonlarında kullanılmak üzere geliştirilen, ileri teknoloji ürünü bir alettir. İzmir Dikkat Ve Odaklanma Eğitimi çocuklar için uygulandığı takdirde yaklaşık 3,5 ay gibi kısa bir süre içerisinde dikkat ve odaklanma ile ilgili gözle görünür düzeyde farklılıklar gözlenmektedir. 

Antalya Play Attention İle Dikkat Ve Odaklanma Eğitiminde kullanılan yöntem, çocuğun koluna ya da ayak bileğine takılan ve beyin frekanslarını ölçen bir bileklik aracılığı ile, çocuğun aktif olarak dikkatini topladığı ve bunu sürdürebildiği anlar bilgisayara aktarılmakta ve özel olarak geliştirilmiş oyun üzerinde görüntülenmektedir.

Antalya Play Attention İle Dikkat Ve Odaklanma Eğitimi seansları içerisinde çocuğun dikkatini oyun üzerinde odakladığı derecede oyunda aşama kaydedebilmekte, bununla beraber çocuğun dikkati dağıldığı takdirde oyun durmakta ve dikkat tekrar odaklanmada devam etmemektedir.

Antalya Play Attention İle Dikkat Ve Odaklanma Eğitimi Play Attention İle Dikkat Ve Odaklanma Eğitiminde kullanılan bu üst düzey teknoloji sayesinde çocuğun dikkati, hem çocuk hem uzman dikkat dağınıklığı terapistlerimiz tarafından bilgisayar ekranı üzerinde somut bir şekilde gözlemlenebilmektedir. Dikkat Dağınıklığı Terapisinde kullanılan bu bilgisayar oyunu klavye ya da mouse aracılığı ile değil, doğrudan doğruya beyin dalgaları tarafından kontrol edilir.
  
Antalya Play Attention İle Dikkat Ve Odaklanma Eğitimi seanslarında kullandığımız Play Attention, bu alandaki başarısını üzerinde yapılan birçok bilimsel araştırmada da ispat etmiştir. Antalya Play Attention İle Dikkat Ve Odaklanma Eğitimi temel amacı daha uzun süreli ve yoğun odaklanma, eskisinden çok daha az hareketlenme ile dikkat dağıtıcı davranışları en az düzeye indirmektir. Diğer çocuklardan ve arkadaşlarından daha düşük düzeyde odaklanabilen DEHB‘li çocuklar girdikleri sınavlarda çok fazla zorlanıp akademik anlamda başarılı gösteremeyebilirler. Konsantrasyonun öğrenme açısından önemini göz önüne aldığımızda, dikkat ve odaklanma sorunları çocukların bilgiyi anında yakalama, yakalanılan bilgileri zihinlerinde tutabilme ve bunları kullanabilme gibi becerilerini azaltarak ve okul yaşamlarındaki uyum sürecini zorlaştırır. 

Antalya Play Attention İle Dikkat Ve Odaklanma Eğitiminde düzenli olarak takip edildiğinde dikkat eksikliği veya hiperaktivite sorunu olan çocuklar üzerinde ciddi değişimler yakalanabilmektedir. Dikkat Dağınıklığı Terapilerine düzenli olarak katılanların yaşadıkları değişimlerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz;

- Eskisinden daha uzun süre etkin dinleme becerisi

- Evde ödev yapma gibi sorumlulukları kendi başına yapabilme

- Başladığı işleri sonuçlandırabilme 

- Hafızayı daha etkin olarak kullanma ve geliştirme 

- Otokontrolünü sağlayabilme 

- Yaşıtları ile arasında bulunan uyumun artması 

- Görsel organizasyon ve dikkat üzerinde gelişme göstermesi

- Ev ve okuldaki kurallara uyabilme  

- Antalya Dikkat Ve Odaklanma Eğitiminde ilk 1 aylık süreç sonrasında gözlemlenmeye başlayan değişimlerin kalıcı olabilmesi için, kullanıcı özel olarak geliştirilmiş olan programı en az 40 seans boyunca kullanmalıdır. Dikkat Dağınıklığı Terapistleri, kişinin mevcut duru ve gelişimine göre belirlenecek olan 40 ila 60 seanslı çalışmanın ardından öğrencinin Dikkat Dağınıklığı Terapi programını bırakması yönünde karar verebilir. 

- Antalya Dikkat Ve Odaklanma Eğitiminde haftada, yaklaşık 2-3 kez ve ortalama 30-45 dakika arası süren seanslarla, uzun dönem içerisinde önemli düzeyde değişim ve gelişme yakalanabilmektedir. 

- Geçtiğimiz 4 yıl içerisinde katılımcılara uygulanan anketler bize, Dikkat Dağınıklığı Terapi Sürecinin %91 oranında memnuniyetle sonuçlandığını göstermektedir.   

-Antalya Play Attention İle Dikkat Ve Odaklanma Eğitimi uzman psikologlar denetiminde yapılacaktır.

İzmir Play Attention  

İzmir Karşıyaka Play Attention

Antalya Play Attention


Pusula Eğitim Antalya Merkez Ofis

Adres :Tekelioğlu Cad. No:41 K:3 D:8 Muratpaşa, ANTALYA
Tel :+90(242) 323 73 15 - +90(505) 445 15 31
E-Posta :bilgi@pusulaegitim.org
Pusula Eğitim İzmir

Adres :Kıbrıs Şehitleri Cad.No:30 K:6 D:11 Alsancak / İZMİR
Tel :+90(232) 422 59 54 - +90(535) 667 32 24
E-Posta :bilgi@pusulaegitim.org
Pusula Eğitim İZMİR Karşıyaka

Adres :1732 Sokak No: 7 K:1 Karşıyaka / İZMİR
Tel :+90(232) 369 50 81 - +90(532) 100 11 65
E-Posta :bilgi@pusulaegitim.org
Pusula Eğitim DENİZLİ

Adres :Mehmetçik Mah. 2576 Sk. No:5 Kat :1 DENİZLİ
Tel :+90(258) 213 0 999 - +90(532) 100 11 65
E-Posta :bilgi@pusulaegitim.org
Pusula Eğitim MUĞLA

Adres :İsmet Çatak Cad. Özman İşhanı Kat:3 No:8 MUĞLA
Tel :+90(252) 213 00 98 - +90(532) 100 11 65
E-Posta :bilgi@pusulaegitim.org

Play Attention Antalya, Antalya Play Attention, AntalyaPlay Attention cihazı, Play Attention cihazı Antalya , Antalya Play Attention eğitimi, Play Attention eğitimi Antalya, Play Attention fiyatı, Antalya play attention fiyat, play attention fiyat Antalya ,Antalya play attention kullananlar, play attention kullananlar Antalya, Antalya play attention nereden alabilirim, play attention nereden alabilirim Antalya Play Attention nedir ile ilgili tüm bilgileri buradan takip edebilirisiniz.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Antalya Temizlik Hizmeti resthit 0 15 15-04-2017, Saat: 20:03
Son Yorum: resthit
  Antalya Profesyonel Temizlik Hizmeti resthit 0 15 14-04-2017, Saat: 14:47
Son Yorum: resthit
Music Antalya Temizlik Şirketleri,Firmaları, 0535 443 2350 emirgan 0 31 19-03-2017, Saat: 21:29
Son Yorum: emirgan
  Muğla Hızlı Okuma Eğitimi sayginnlp 0 42 22-02-2017, Saat: 19:24
Son Yorum: sayginnlp
  İzmir Hızlı Okuma Eğitimi sayginnlp 0 41 22-02-2017, Saat: 19:09
Son Yorum: sayginnlp

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi


Türkçe Çeviri MyBB, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
Yukarı Fırlat