Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bayilik veren firmalar 2016 yılında
#1
Brick 
Bayilik veren firmalar 2016 yılında , Türkiye'de son yıllarda girişimcilin teşvik edilmesi ve gençlerin iş kurmaya yönlendirilmesi ile artış göstermektedir. Artık firmalar bayilik veren firmalar ile hem daha çok kitleye ulaşabiliyor hemde daha çabuk isim yapabilmek için bu yolu tercih etmektedirler. Özellikle devletin de kosgeb kredileri ile girişimcileri desteklemesi, bayilik veren firmalar ile insanlar kendi işlerini banka kredileriyle de kurabilme şansını doğurmuştur.

Franchise ve Bayilik veren firmalar 2016 http://hizlibayilik.com

Franchising (Frençayzing), sözleşmeye dayalı, direkt bütünleşmiş bir pazarlama sistemidir. Bu sistemde nasılınıbil (know-how) ve markanın imtiyaz hakkı sahibi, belirli süre, koşul ve sınırları kapsayan anlaşmayla bağımsız yatırımcılara sistemini ve markasını kullandırır.

Bölge bayilik alan
Veren pazarın her noktasını aynı etkinlikte ulaşamadığı takdirde, belirli yükümlüklerini ve haklarını bölgesel olarak bölge franchise alana devreder. Bölge bayilik veren firmalar alan, kendisi işlemler açabilir veya alt franchise alanlara açtırabilir. Bir anlamda master franchise, belli bir bölge için verilen franchise alanıdır.

Alt bayilik veren firmalar ile iş
Bölge franchise alan tarafından tek bir işletme için sistemi ve markayı kullanma hakkı verilen kişi veya kuruluştur. Franchise veren anlaşmada taraf veya lehtar olabilir.

Franchise giriş bedeli (franchise fee)[değiştir | kaynağı değiştir]
Franchise alanı sisteme girmek için franchise verene ödediği başlangıç bedelidir.

Bayilik ve franchise kullanımı
Alanın işletme süresince sistemi ve markayı kullanması karşılığında periyodik olarak franchise verene ödediği sabit veya hasılata göre belirlenen bedeldir. (wikipedia.com)

Özellikle bu gibi yatırımların artması ile sağlanan bayilik desteği ile Türkiye'de %10 civarından işsiz vardır. Bu gibi nedenlerle ülkemizde girişimciliğe çok büyük devlet teşvikleri de adeta artmış durumdadır.. 2016 yılında iş kurmak isteyen girişimciler hizlibayilik.com sitesinde yer alan bilgilere göre iyi bir araştırma içerisine girerek, ön araştırmasını tamamlamadan bayilik veren firmalar ile sözleşme yoluna gitmemelidirler. Türkiye özellikle genç nüfusun olmasıyla da girişimcilik ve iş kurmak çok önemli bir yere sahiptir. Francihise firmaları böyle bir genç nüfusun olduğu bölgeye tabiki de doğal olarak büyük yatırımlar yapmak isteyeceklerdir. Bayilik veren firmalar gerekli yatırımları ile girişimcilere ulaşmaktadır.

Master franchise alan
Yurt dışında geliştirilmiş bir sistemin bir ülkedeki haklarını alan kişi veya şirket master franchise alan olarak adlandırılır.

Bayilik veren firmalar 2016
Sistemin ve markanın haklarına sahip olan ve franchise antlaşması ile bu hakları üçüncü yatırımcılara kullandıran kişi veya kuruluştur. Franchise verenin aynı sistemle çalışan kendi işletmesi veya işletmeleri de olabillir. Franchise veren sistemin gereği olan tanıtım, araştıma, eğitim, denetim ve bu gibi destekleri de üstlenir.

Bayilik veren firmalar 2016
Sistemin ve markanın belli bir satış-hizmet noktası ve/veya bölgesi için haklarını anlaşma ile alarak uygulayan bağımsız yatırımcıdır.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sosyal medya bayilik paneli - Elitci.net nullsix 0 36 09-06-2018, Saat: 20:14
Son Yorum: nullsix
  Iso 9001 Belgesi Veren Firmalar toros 0 42 05-05-2018, Saat: 21:36
Son Yorum: toros
  iso 9001 Belgesi Veren Firmalar toros 0 46 02-05-2018, Saat: 19:13
Son Yorum: toros
  Dünya Kupası Bonusu veren Siteler Marsbahis Piyano 0 60 21-04-2018, Saat: 12:27
Son Yorum: Piyano
  Bedava Bonus Veren Siteler BedavaBonus 0 51 18-04-2018, Saat: 15:58
Son Yorum: BedavaBonus

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi


Türkçe Çeviri MyBB, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
Yukarı Fırlat