Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beton Kesme
#1
Beton KesmeBeton kesme işi birden çok farklı formülle yapılabilmektedir. Çoğunlukla hidrolik kesim makineleri faydalanılarak 60cm kalınlığa civarı beton kesme işlemi gerçekleştirilebilir. Kütlesel kesimlerde ise elektrikli ve hidrolik kesim makineleri kullanılmaktadır. Kapı, pencere ve parapet kesimleri benzeri her çeşitli donatılı betonda, düzgün ve pürüzsüz beton kesme işi, dair profesyonel personelimiz ile emniyetli bir şekilde yapılabilmektedir. Beton kesme işleminde hangi makine ve yolun kullanılacağına, ifade edilecek işe bakılıp, keşif yapıldıktan sonra hüküm sunmak gerekir. Zira rastgele bir beton kesme makinesi, kullanım alanı ve kapasitesi bakımından ifade edilecek işe uyumlu olmayabilir.
antalya-karot-kesme http://www.elparskarot.com/antalya-karot-kesme/

Beton kesme işleminde kullanılan öbür bir teknik de elmaslı tel kesme sistemidir. Elmaslı tel kesme makineleri ile bilhassa kütlesel kesimlerde, ek olarak kısa zamanda, emniyetli bir şekilde uygulama tamamlanmaktadır. Kesilecek meydana gelen kütlelerde, öncesinde karot makinesi ile delik açmak gerekir. ileri ki zamanlarda elmaslı tel, karot deliklerinden geçirilerek kesme işlemi başlatılır. Bu teknikte beton kalınlığı mühim değildir. Mühim meydana gelen kesilecek kütlenin arkasına geçebilmek ve makinenin kurulabileceği bir meydanın olmasıdır. Tel kesme makinesi ile beton kesme işlemi yapılırken, güvenlik tedbirlerini en üst düzeyde tutmak ve çalışan makine ve tesisatın yakınında gereken önlemeleri almak gerekir. antalya-karotcu http://www.elparskarot.com/antalya-karotcu/

Beton kesme işleminde kullanılan yöntem hangisi olursa olsun, en mühim özellik; uygulama yapılmış olan betonun düzgün ve pürüzsüz şekilde, içerisindeki donatıyla beraber kesilebilmesidir. Bilhassa pencere ve kapı yeri açılımları benzeri estetiğin mühim meydana geldiği işlerde, beton kesme yöntemi seçim edilmektedir.

Beton kesme işlemi, inşaat pazarında zor ve riskli işler kapsamındadır. Bu sebeple, beton kesme işlemini yapacak meydana gelen bireylerin, yaptıkları işin eğitimini almış, teknik ayrıntıları bir sürü sıkı alim, dair uzmanlaşmış, iş güvenliği dair her süre sakınımlı çalışanlar olması gerekir.beton-kirma-antalya [URL="http://www.elparskarot.com/beton-kirma-antalya/"]http://www.elparskarot.com/beton-kirma-antalya[/URL]/

Beton kesme işleminde kullanılan makineler su ile çalışmaktadır. Bu yüzden beton kesme işlemine başlamadan öncesinde kesin su tedarik edilmesi gerekir. Su faydalanılarak beton kesileceği amaçlı, işlemin yapılacağı yerde makinenin çevreye çamur sıçratacağı düşünülerek kesinlikle tedbir alınmalıdır. Bununla Beraber beton kesme makineleri 380V elektrikle çalışmaktadır.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Beton Kesme Superisi 0 43 24-12-2017, Saat: 19:05
Son Yorum: Superisi
  İnşaat Beton Kurutma Cihazı seocum 0 155 14-05-2017, Saat: 14:07
Son Yorum: seocum
  Furkan Eroğlu - Beton seocum 0 128 30-04-2017, Saat: 23:05
Son Yorum: seocum
  Birbirinden şık Beton paneller nullsix 0 223 18-01-2017, Saat: 22:21
Son Yorum: nullsix
  Karot Beton Delme Kesme gecem 0 251 31-08-2016, Saat: 17:23
Son Yorum: gecem

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi


Türkçe Çeviri MyBB, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
Yukarı Fırlat