Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dikey Bahçe Uygulama - Dikey Bahçe Yapımı
#1
Bir Yeşil duvar kısmen veya tamamen toprak gibi büyümekte olan bitkiler içeren yeşil kaplı bir duvardır. Dikey Bahçe sistemlerinde ayrıca entegre bir su dağıtım sistemi vardır. Yeşil duvarlar, yaşayan duvarlar veya dikey bahçeler olarak da bilinir. Bu ev / bina sıcak tutmak için yalıtım verir.

Yeşil duvarlar, içeride veya dışarıda olabilir, bağımsız bir yapıdadır veya mevcut bir duvara yapıştırılmış olabilir ve çok çeşitli boyutlarda olabilir.

Patrick Blanc , tropikal orman çalılar konusunda uzmanlaşmış bir botanikçi, mimar Adrien Fainsilber ve mühendis Peter Rice 1986 yılında ilk başarılı büyük kapalı yeşil duvar uygulayan Cité des Sciences et de l’Industrie Paris’te. 2005 yılında idari bina dönüm bitkisel dış duvar yarattı Musée du Quai Branly mimar ile Jean Nouvel .

izmir-Karsiyaka-Ataturk-Dikey-Bahce-300x225.jpg

Dikey Bahçe

Yeşil duvarlar daha sonra popülaritesinde hızlı bir artış gördü. Ülkemizde butikbahce.com tarafından sağlanan yeni nesil dikey bahçe sistemleri kavramı hızla yeni yapılarda yerini almaktadır.Özellikle Yeşil bina, yeşil ofis ve leed sertifikalı binalarda suya, güneşe ve bakıma ihtiyaç duymayan yosun duvar dikey bahçeler ise oldukça popüler olmuştur.

Dikey Bahçe sistemleri farklı uygulama alanlarına özel olarak seçilmelidir. İç mekan dikey bahçeler, dış mekan dikey bahçeler, modüler sistem saksılı dikey bahçeler gibi farklı çözüm odakları sunulmaktadır.

Yaşayan duvarlar suyun tekrar kullanılması için bir araç olabilir. Bitkiler hafif kirli su (gibi arındırmak olabilir gri su çözünmüş besinleri emerek). Bakteriler organik bileşenleri mineralize ederek bitkiler tarafından kullanılabilir hale getirirler. Seattle, Washington’daki Bertschi Okulu’nda bir GSky Pro Wall sistemi kullanılarak bir araştırma devam ediyor, ancak şu anda bu konuda kamuya açık bir veri mevcut değil.

Yaşayan duvarlar, şehirler için özellikle uygundur çünkü mevcut dikey yüzey alanlarının iyi kullanılmasına izin verirler. Kurak alanlarda da uygundur; dikey bir duvardaki sirkülasyon suyu, yatay bahçelerde olduğundan daha az buharlaşabilir.

Canlı duvar aynı zamanda için işlev olabilir kentsel tarım , kentsel bahçe , ya da onun güzelliği için sanat . Bazen hafifletmeye yardımcı olmak için kapalı inşa edilmiş hasta bina sendromu .

Yaşam duvarları hem iç hem dış alanlardaki kötü hava kalitesinin iyileştirilmesi için kabul edilmektedir.

Yeni dikey bahçeler , yosun duvar uygulamarı hakkında fikir ve yapımı hakkında Butik Bahçe Dikey Bahçe ve Peyzaj Tasarımları firmasını arayabilirsiniz.

Site : http://www.butikbahce.com


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star Konferans Salonu Yapımı garennn 0 18 09-07-2018, Saat: 17:56
Son Yorum: garennn
  Konferans Salonu Yapımı garennn 0 38 30-05-2018, Saat: 13:17
Son Yorum: garennn
  Oyun ve Uygulama indirme sitesi sahibindenilan 0 46 26-05-2018, Saat: 21:29
Son Yorum: sahibindenilan
  Oyun ve Uygulama indirme sitesi sahibindenilan 0 59 26-05-2018, Saat: 20:56
Son Yorum: sahibindenilan
  Uygulama Tanıtımı Superisi 0 100 07-02-2018, Saat: 19:07
Son Yorum: Superisi

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi


Türkçe Çeviri MyBB, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
Yukarı Fırlat