Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evrendeki En Değerli Materyallerden Olan Altın'ın Fiyat Takibi
#1
Altın, evrende en değerli materyallerden biridir. Aynı zamanda en güvenli yatırımlardan biridir. Televizyonda ve haberlerde altın hakkında çok şey duyuyor olabilirsiniz, ancak onunla nasıl para kazanabildiğinizi bilmek istemiyor musunuz? Artıları gibi canlı altın fiyatları takibi yapmanız altını almanıza, satmanıza ve ticaret yapmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları.

Güvenilir bir satıcıdan biraz altın satın alırken daima zamanında teslim talep etmelisiniz. Satıcı teslimatı ertelerse, beklenen teslim tarihi ne zaman yazılı onay almak zorundasınız. Varış tarihi görebileceğiniz bir şey olmalıdır. Siparişi yalnızca, bu onay alırsanız yapın.

Altın içeren herhangi bir ürünün altın bayileri ile değeri taşıdığını anlayın. Mücevher, sofra takımı, ev dekorasyonu ya da etrafında sahip olduğunuz başka bir şey parçalanmış olabilir. Saflık% 100 olmak zorunda bile değil. Kısmen altın veya hatta altın kaplamalı ürünler kabul edilebilir. Hala satmak için makul miktarda para kazanmaya hazır bulunuyorsunuz.

Bir şeyin gerçek altın olup olmadığını belirlemeye çalışırken, bir mıknatısa tutmayı deneyin. Gerçek altının herhangi bir manyetik özelliği olmadığından, hiç yanıt vermemelidir. "Altın" ı ve mıknatıs arasında herhangi bir cazibe gözlemlerseniz, muhtemelen kandırıldınız ya da basitçe iyi bir taklit bulacaksınız.

Altın satın alma yemine dikkat edin ve geçiş yapın. Altın fiyatları bugün değerlerini kontrol ederek dışarıda toplu altın bedelini ödeyecek alıcıları olduğunu unutmayın, ancak fiyatın küçük miktarlar için çok daha fazla olduğunu söyleme. Bu, sizi çok kötü bir anlaşma haline getirebilir. Herhangi bir taahhütte bulunmadan önce isteyin.

Ne sattığınızı bilin. Örneğin, 14 karat altın kolye, altının satış fiyatına dayanarak satmak yerine kolye olarak satarak değerli olabilir. Çok sayıda mücevheriniz varsa, mücevher satmaktan çok altın fiyatı için satmak için daha fazla para kazanabilirsiniz.

Yatırım yapmadan önce altını araştırın. Onlarla yatırım yapmanız için uzman olmayı iddia eden vicdansız bayiler olabilir. Öte yandan, size hızlı bir şekilde zengin olmasını vaat eden herkes hakkında dikkatli olmalısınız. Gerçekçi beklentileriniz varsa, zengin hızlı düşünme biçiminden kesinlikle kaçınırsınız.

Altın ile ilgili değerli bir bilgi, dolar değeri dalgalanabilirken satın alma gücünün olmamasıdır. Başka bir deyişle, 50 yıl önce 10 ons altın bir araba satın alabilirse, bugün 10 ons altın hala bir araba satın alabilir. Bunun nedeni arabanın dolar değerinin artmasına rağmen altın onsunun dolar değerini de yükseltmesidir.

Altın takı satma söz konusu olduğunda, tam olarak ne sattığınızı bilmelisiniz. Çoğu parça, eritilmiş haldeyken olduğu gibi bırakıldığında daha değerlidir. Parçalarınız ünlü yapımcılardan veya tasarımcı çizgilerden geliyorsa, alıcıya ne tür altınlardan yapılmış oldukları konusunda daha fazla değer taşıyabilirler.

Eğer altın ve diğer kıymetli metaller hakkında çok şey öğrenmek istiyorsanız, bit pazarlarına ve mülk satışlarına geçmeyi deneyin. Gerçekten iyice etrafınıza bakmak ve biraz sıkı kazı yapmak için zaman ayırırsanız başkalarının göz ardı ettiği parçaları bulmaya son verebilirsiniz.

Yatırım amaçları için altın satın alıyorsanız, garanti olmadığını anlamanız gerekir. Altın fiyatları sıklıkla dalgalanıyor, bazı yatırımcılar büyük, diğerleri de büyük oluyor. Ödeyebileceğinizden fazla yatırım yapmadığınızdan ve yatırım yapmadan önce risklerin net bir şekilde anlaşıldığından emin olun.

Altın satarken farklı karat değerlerine sahip gruplar halinde ayırın. Güncel altın fiyatları değeri karatlara göre değişir ve altınınızı tartmak birlikte sizi aldatabilir. Yüksek karat değerli altın daha saftır ve bu nedenle daha değerlidir.

Bu makaledeki tüm ipuçlarını okuma şansınız olduğu için, altın ile nasıl para kazanabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Altın kıymetli bir metaldir ve daha değerli bir yatırımdır. En iyi fayda sağlamak için altın kullandığınızdan emin olmanıza yardımcı olması için buradaki bilgileri kullanın.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cephe Kaplamada Bilmeniz Gereken 5 Altın Kural seoliz 0 23 30-06-2018, Saat: 16:08
Son Yorum: seoliz
  Muhasebe programları ile ticari hesap takibi sahibindenilan 0 40 17-06-2018, Saat: 22:41
Son Yorum: sahibindenilan
  kekova tekne turu fiyat seocum 0 57 02-05-2018, Saat: 20:49
Son Yorum: seocum
  Cialis Fiyat bunge 0 105 26-02-2018, Saat: 22:55
Son Yorum: bunge
  VİAGRA fiyat listesi kmlyrdn 0 106 19-02-2018, Saat: 18:54
Son Yorum: kmlyrdn

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi


Türkçe Çeviri MyBB, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
Yukarı Fırlat