Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fizik Bilimi ve Fizik Mühendisi
#1
fizik-logo.png

İnsanoğlu geçmişten beri hep merak ve kuşku içerisindedir. Bu merakı onun dış dünyasında algıladığı şeylerden kaynaklanmaktadır. Gördüklerimiz her ne kadar doğru gibi görünse de aslında doğru olmadığını bize kim ispatlayabilir ki? Bilim bu yolda bize yol gösterici rolünü üstlenmiştir. Bilimsel olarak bakıldığında her şeye bir cevap bulunabilir. Şimdi olmasa da gelecekte bir gün muhakkak tüm sorunlar yanıtını bulacaktır.

Bilimin dallarından biri olan fizik maddenin içyapısını ve diğer maddelerle olan alakasını inceleyen bir bilim dalıdır bildiğiniz gibi. Ancak gelişen teknoloji ve artan merak fiziği sadece maddeleri araştırmakla sınırlayamamış ve maddenin alt birimlerini yani kuantum fiziği dediğimiz alanı da araştırmaya itmiştir. Bu alana dair ilk bulgular ispatlandığında yer yerinden oynadı. Bütün fizik kurallarımızın aslında birer saçmalıktan ibaretmiş gibi durduğunu söyleyen fiziğin bu alt dalı; bizi yolumuzdan ettiği kadar teknolojik gelişmelere de kapı aralamıştır.

Ülkemizde yetiştirilen fizik mühendisi tüm bu bilgilere aşinadır. Ama sıradan bir insanın bu bilgileri anlaması biraz zor olabilir. Uzman kadromuz ve işine aşık olan yayıncılarımız tarafından hazırlanan bu sayfada fizikle ilgili her şeyi bulabileceksiniz. Fiziğin ne olduğunu, kuantum fiziğinin ne işe yaradığını anlayabileceğiniz bir dilde size sunan bu sayfaya hemen uğrayarak fizik hakkında araştırma yapabilirsiniz. Eğer bir fizik mühendisi iseniz zaten bu sayfa sizin vazgeçilmezler listenizde ilk sırayı alacaktır.

Site adresi : http://www.fizikmuh.com


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bahis Mühendisi İle İddaayı Yakından Takip Edeceksiniz cetingur 0 199 19-05-2017, Saat: 17:37
Son Yorum: cetingur
  Bilgisayar Bilimi Ve Yazılım Kursları resthit 0 270 30-10-2016, Saat: 20:25
Son Yorum: resthit
  Uz.Dr Cavit Meclisi - Fizik Tedavi, Ağrı Tedavileri mesut78 0 314 20-07-2016, Saat: 16:24
Son Yorum: mesut78

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi


Türkçe Çeviri MyBB, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
Yukarı Fırlat