Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İzmir Karşıyaka Dikkat Eksikliği Tedavisi
#1
İzmir Karşıyaka Dikkat Eksikliği Tedavis i- Play Attention

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite sorununa Dünyaca Ünlü Eğlenceli Çözüm


Play Attention Nasa tarafından astronotların uçuş simülasyonları için geliştirilen bir alettir. Çocuklarda uygulandığında toplam 3 ayda gözle görünür bir değişiklik gözlenmektedir. Bu çalışmada, çocuğun koluna takılan bir bileklik sayesinde, çocuğun dikkatini topladığı ve sürdürdüğü anlar oyunda görünmektedir. Çocuk dikkatini oyuna verdiği müddetçe oyun ilerlemekte, çocuğun dikkati dağıldığı an oyun durmaktadır. Böylece çocuğun dikkati, hem çocuk hem psikolog tarafından bilgisayarda somut olarak gözlemlenebilmektedir. Bu oyun mouse tarafından değil, beyin dalgalarıyla kontrol edilir."Oyun; dikkati geliştirirken, çocuğun birçok alanda gelişimini hızlandırabilmektedir.

Play Attention'ın başarısını bilimsel araştırmalarla kanıtlamıştır. Amacı daha çok odaklanma, daha az kıpırdanma davranışlarını en aza indirmedir. Zayıf odaklanmadan dolayı DEHB 'li çocuklar sınavda zorlanıp akademik olarak başarılı olmayabilirler. Oysa ki konsantrasyon öğrenme için çok önemlidir. Odaklanma eksikliği kişinin bilgiyi yakalama, zihinde tutma becerisini azaltır ve okuldaki uyumu zorlaştırır.

Play Attention kullandığı ileri teknoloji kol bandıyla biobildirimleri algılayarak dikkati ölçen ve geliştiren güçlü bir öğrenme sistemidir. Play attention’ ın içinde çeşitli dikkat alanlarına yönelik oyunlar bulunmaktadır. Bu oyunlar sadece dikkati geliştirmekle kalmamakta, aynı zamanda,

Dikkat dağıtıcılardan uzak durma,

Hafıza geliştirme,

Görevleri zamanında yerine getirme,

Organize olma becerilerine de yardımcı olmaktadır.

Play Attention programı bu becerileri öğretmede uluslararası alanda liderdir. Sistem 1996’dan beri tüm dünyada dikkat eksikliği ve dürtüselliği olan çocuklara;

Verilen görevi bitirme,

Yönergeleri takip etme, okul ve ev kurallarına uyma,

Gününü ve işini planlama,

Ev ödevlerini bitirme gibi konularda destek olmaktadır.

Play Attention uygulamasının dört farklı alanda kanıtlanmış yararı vardır.

1. Dikkati Geliştirme: Dikkatinizi şu anda görebilseydiniz nasıl olurdu bir düşünün? Dikkatinizi ekranda görmek konsantrasyonu ve öğrenmeyi ne kadar kolaylaştırırdı? İşte “Play Attention” tam olarak bunu yapar. İşin sırrı programın beyin aktivitelerini izleyen kol aparatında gizlidir. Eğlenceli video oyunlarını kontrol etmek için aparatla beyin gücünüzü kullanırsınız. Program ile gerekli becerileri öğreten ve davranışları geliştiren oyunları oynarken, beyniniz mouse yerine geçer. Eğlenceli oyunlar sayesinde temel becerileri öğrenmeniz kolaylaşır. Sistem; odaklanmayı ve konsantrasyonu artırmasının yanı sıra, dikkat dağıtıcılardan uzak durmak, hafızayı ve görsel organizasyon becerisini artırmak, başlanan görevi bitirmek ve yönergeleri takip etmek gibi temel becerileri geliştirir.

2. Davranışı Geliştirme: Aşırı hareketlilik ve dürtüsellik okulda ve evde sık karşılaşılan sorunlardandır. Bu sistem, çocuğunuzun kendini kontrol etme davranışlarını güçlendirir. Doğru davranışları öğretir. Daha çok odaklanma ve daha az kıpırdanma davranışları bir kere kontrol edildikten sonra çocuğunuz okulda daha başarılı olacaktır. Bu sistemle kıpırdanmalar, mırıldanmalar, hayallere dalmalar ve dürtüsel davranışlar daha kolay kontrol altına alınabilecektir.

3. Akademik Başarıyı arttırma: Dikkat eksikliği akademik performansı etkileyebilir. Çoğu ebeveyn de bunun için kaygılanır. Konsantrasyon eksikliği, bilgiyi öğrenmeyi güçleştirir ve bu problemi yaşayan çocukların okulda yaşıtlarıyla aynı düzeyde öğrenmesini engelleyebilir. Programımız;

Sınavlarda dikkati toplamayı,

Sınıfta öğretmeni dinlemeyi ve düzenli çalışmayı destekler,

Okuduğunu anlamayı artırır.

Hafızayı güçlendirerek öğrenmeyi kolaylaştırır.

Kısaca bu sistem sınıfta başarılı olmak için gerekli becerileri geliştirir.

4. Sosyal İlişkileri geliştirme: Dikkat eksikliği ve konsantrasyon problemi olan çocuklar arkadaşlık ilişkilerini sürdürmekte de problem yaşarlar. Aynı zamanda dürtüsellik, bu çocukların sosyal ortamlardan uzaklaşmalarına yol açar. Play Attention sistemi sayesinde dikkat eksikliği ve dürtüselliği kontrol altına alınan çocuklar ve gençler; kardeşleriyle, akranlarıyla ve ebeveynleriyle ilişkilerinde de gelişim gösterirler. Böylece bu çocuklar dışlanmışlıktan kurtulurlar.


Play Attention uygulamalarında haftada 2-3 gün, 30-45 dakikalık eğitim ile 1 ay sonunda değişiklikler görmeye başlarsınız. Ödevleri zamanında bitirmek, dikkat dağıtıcıları yok saymak, azalan gündüz düşleri, daha iyi başarı dereceleri ve daha iyi davranışlara artık ulaşabilirsiniz.


İzmir Dikkat Eksikliği Tedavisi

İzmir Karşıyaka Dikkat Eksikliği Tedavisi


Saygın Coaching & Consulting ALSANCAK -GENEL MERKEZ İZMİR

Kıbrıs Şehitleri CAD No: 30 EBRU APARTMANI Daire: 11 Alsancak - İzmir

Tel: 0232 4225954 Cep:0 535 6673224

Saygın C & C İZMİR Karşıyaka
Adres : 1732 Sokak No: 7 K:1 Karşıyaka / İZMİR
TeL : 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65

Saygın C & C Antalya Ofis

Tekelioğlu Cad. No:41 K:3 D:8 Muratpaşa, ANTALYA
0(242) 323 73 15 - +90(505) 445 15 31

İzmir Karşıyaka dikkat eksikliği tedavi merkezleri, Dikkat eksikliği tedavi merkezleri Karşıyaka İzmir, İzmir Karşıyaka dikkat eksikliği tedavisi, dikkat eksikliği tedavisi Karşıyaka İzmir, yetişkinlerde dikkat eksikliği tedavisi İzmir Karşıyaka, İzmir Karşıyaka yetişkinlerde dikkat eksikliği tedavisi, yetişkinlerde dikkat eksikliği tedavisi ne kadar sürer, izmirde Karşıyaka dikkat dağınıklığı, Play Attention izmir Karşıyaka, izmir Karşıyaka Play Attention,İzmir Karşıyaka Play Attention cihazı, Play Attention cihazı Karşıyaka İzmir , İzmir Karşıyaka Play Attention eğitimi, Play Attention eğitimi Karşıyaka izmir, Play Attention fiyatı, izmir Karşıyaka play attention fiyat, play attention fiyat Karşıyaka İzmir, İzmir Karşıyaka play attention kullananlar, play attention kullananlar İzmir Karşıyaka , İzmir Karşıyaka play attention nereden alabilirim, play attention nereden alabilirim İzmir Play Attention nedir ile ilgili tüm bilgileri buradan takip edebilirisiniz.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  HPV Tedavisi toros 0 28 01-05-2018, Saat: 21:49
Son Yorum: toros
  Bayan Giyimde Dikkat Edilmesi Gerekilen Konular nullsix 0 22 01-05-2018, Saat: 21:47
Son Yorum: nullsix
  İzmir Klima Montaj bunge 0 29 28-04-2018, Saat: 00:33
Son Yorum: bunge
  İzmir Haber toros 0 26 27-04-2018, Saat: 21:36
Son Yorum: toros
  izmir hobi bahçeleri Superisi 0 32 18-04-2018, Saat: 09:22
Son Yorum: Superisi

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi


Türkçe Çeviri MyBB, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
Yukarı Fırlat