Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KİMYASAL İLAÇLAR İLE PETEK TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?
#1
Peteklerin temizliğini en iyi şekilde yaptırarak nasıl bir kazanç sağlayacağınızı hiç düşündünüz mü? Bu sorunun cevabı ne olursa olsun kesinlikle iyi bir ısınma sisteminin dahi zamanla kirlenip veriminin düşeceğini bilmeniz gerekiyor. Özellikle de kış aylarında tüm ısınma sistemleri o kalorifer petekleri ne kadar da çekici geliyor değil mi! Petek temizliği ile peteklerin izin daha iyi ısınmasını ve maksimum düzeyde verimlilik işlevini yerine getirmesine büyük katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca tüm kalorifer petekleri ve yerden ısıtmalı sistemlerde düzenli aralıklarla bakım ve onarım ile birlikte temizlik işlerinin de yapılması gerekiyor. Ancak bu şekilde çok rahat bir kış geçirmeniz mümkün olacaktır. Petek temizliğinde kimyasal ile petek temizleme hakkındaki bilginiz var mı? Kimyasallar yardımı ile yapılan petek temizliği bu işi profesyonelce yapmakta olan kurumlara büyük fayda sağlıyor. Tabi ki sizin için de büyük avantaj oluşturuyor. Çünkü kısa sürede ve güvenli bir şekilde petek temizliği yapmak mümkün oluyor.

baymak servisi
baymak servisi
baymak servisi

Tüm ısınma sistemleri doğru ve etkili bir şekilde çalışması ile konforlu bir yaşama büyük katkı sağlamaktadır. Petek temizliğinin nasıl yapıldığı ya da yapılması gerektiği konusunda da bilgi vermek gerekiyor. Zamanla kullanılan peteklerde ve şu borularında kir, pas ve kireç birikmesi olur. Bu birikmesi yer yer tıkanıklığa ve beraberinde ısınma sorunlarına yol açar. Petek temizliği uzun süre yapılmayan sistemlerde çok fazla enerji harcanmasına karşılık yeteri kadar ısınmanın olmadığı görülür. Bu nedenle de çeşitli yöntemlerle peteklerin temizlenmesi ve verimliliğinin artması sağlanmaktadır. Kimyasal ilaç ile petek temizleme yapıldığında kısa sürede en verimli hali ile çalışan ısınma sistemlerine sahip olursunuz. Öncelikle peteklerin içerisinde bulunan kirli su ile kalıntılar akıtılır. Sonrasında ise makinenin deposuna temiz su eklenerek yıkama işlemi gerçekleştirir. Bu işlemden sonra ise makinenin deposuna petek sayısı ve ısınma sisteminin durumuna göre en uygun ilaç eklenir ve sisteme gönderilir. Bir süre sonra kimyasal ekli olan şu ile sistemin içindeki tüm kır, kireç ve pas kalıntıları da temizlenir.

baymak servisi
baymak servisi

Kimyasal ilaç ile petek temizleme işlemleri bu şekilde sonlandırılması ile sistemin daha verimli çalıştığını kolayca fark edeceksiniz. Ayrıca faturalarınız da çok daha dengeli gelmeye başlayacak. Her anlamda petek temizliğiçok gerekli ve bir işlemdir. Kimyasal ilaçların kullanılması da etkili bir temizleme işlemi açısından önem taşıyor. Çok daha konforlu bir yaşam için maksimum performans ile çalışan ısınma sistemleri sizi de mutlu edecek.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çatı Katı Daireler Nasıl Dekore Edilir? KeremUsta 0 19 13-07-2018, Saat: 10:25
Son Yorum: KeremUsta
  Neden işitme testi yapılır? creeper123 0 21 09-07-2018, Saat: 14:19
Son Yorum: creeper123
  Sivrisinek Isırığı Şişliği Nasıl Geçer ? nullsix 0 24 08-07-2018, Saat: 00:17
Son Yorum: nullsix
  Nasıl kilo alınır toros 0 29 27-06-2018, Saat: 06:01
Son Yorum: toros
  Tanıma ve tenfiz davası nasıl açılır? nullsix 0 28 26-06-2018, Saat: 20:37
Son Yorum: nullsix

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi


Türkçe Çeviri MyBB, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
Yukarı Fırlat