Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koçluk Kursları
#1
Yaşam Koçluğu bireyin içinde bulunduğu durumdan, olmayı arzuladığı duruma ulaşmasını destekleyen bir süreçtir. Daha verimli, daha mutlu, daha dengeli bir hayat sürmek, mevcut potansiyelini ortaya çıkarmak, kendisini geliştirmek, değişmek, yaşamdan doyum elde etmek isteyen kişileri amaçlarını ve isteklerini gerçekleştirmeye teşvik eder.

koçluk kavramı sonuca ulaşabilmek için atacağınız adımlarda kararlı olabilmenizi sağlamaktadır. Özellikle eğitim yaşamında öğrencilerin başarılı olabilmek adına tercih ettiği Öğrenci Koçluğu bireysel hedeflerin belirlenmesine bu hedefler doğrultusunda hazırlanacak çalışmaların yürütülmesine ve kişisel gelişim düzeyinin en üst seviyeye çıkarılmasını hedeflemektedir.

Koç, kişinin arzuları ve hayalleri doğrultusunda çıktığı bu yolculuk sürecindeki yol arkadaşıdır. Koç, bu yolculuk esnasında bireye yalnızca eşlik eden değil, aynı zamanda ona ayna tutarak içsel keşfini ve farkındalığını sağlayan; kişiyi koşulsuz, yargısız dinleyen; kendinden ilham almaya teşvik eden; geçmişte neden olmadığını değil gelecekte nasıl olacağını düşündürten; tercih ettiği yolda sağlam adımlarla yürümesinde cesaretlendiren bir yol arkadaşıdır.

Kişisel yaşamınızı kontrolde tutabilmenizi ve istediğiniz hayat standartlarına ulaşabilmenizi zihinsel gelişim teknikleri ile öğreten nlp ile ihtiyacınız olan motivasyon desteğini sosyal yaşamınıza uygulayabileceksiniz.

Özellikle iş sahiplerinin gelişmekte olan şirketlerin girişimcilerin ve değişimi hedefleyen insanlara verilen nlp eğitimi ile siz de başarı kariyerinizin basamaklarını kendinizden emin adımlarla tırmalanabilirsiniz.
Özel hayatınızda kısa süreli sonuç elde edebilmenizi sağlayan koçluk eğitimleri ile davranışlarınızı kontrol etmeyi öğrenecek yaşam kalitenizi arttıracak istediğiniz standartlarda yaşayabilmenin tadını çıkaracaksınız. Hedefleri doğrultusunda koşanların seçimi olan yaşam koçları geniş kitlelere yayılan bir hizmet anlayışına sahiptir.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İzmir Nlp Kursları sayginnlp 0 90 21-01-2018, Saat: 17:27
Son Yorum: sayginnlp
  İzmir Koçluk Eğitimi sayginnlp 0 97 21-01-2018, Saat: 17:25
Son Yorum: sayginnlp
  İzmir Hızlı Okuma Kursları sayginnlp 0 99 21-01-2018, Saat: 17:24
Son Yorum: sayginnlp
  İzmir Hızlı Okuma Kursları sayginnlp 0 84 19-01-2018, Saat: 19:47
Son Yorum: sayginnlp
  İzmir Nlp Kursları sayginnlp 0 69 19-01-2018, Saat: 19:43
Son Yorum: sayginnlp

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi


Türkçe Çeviri MyBB, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
Yukarı Fırlat