Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nedir Ne demek
#1
Rainbow 
Nedir? Ne demek?

Nedir? Ne demek? bütün soruların cevapları...
Anlamını öğrenmek için sorduğunuz ve nedir dediğiniz birçok sözcük ile mutlaka siz de karşılaşmışsınızdır değil mi? Tanımını merak edip, bilmek istediğiniz ve şu sözcük ne demek? ne anlama geliyor dediğiniz, hayatınız boyunca kimbilir kaç kelime olmuştur...

Hızla ilerleyen teknoloji ve biraz da emek harcanarak meydana getirilen çokça site, bize sözcükler ne anlama geldiklerini? ne demek olduklarını açıklamaya çalışıyor. Bugün de sizlere onlardan birini tanıtmaya gayret göstereceğim.

Malum sitemiz; sözcüklerin kelime anlamı, sözcük köküne göre hangi dillerden geldiğini ve belki de en önemlisi, nedir ne demek sorularına cevap aramakta ve vermektedir. Ayrıca kendisi hakkında bilgi edinilmek istenen kelimenin diğer farklı dillerdeki tanımları, tabii ki ne demek olduğu, cümle içerisinde nasıl kullanıldığı gibi birçok örnekleri barındırıyor... Biz bu sitenin özellikle ilkokul ve ortaokul çocuklarına ama başka bir yandan da hemen hemen her kesime hitap eden bir kaynak olduğunu söyleyebiliyoruz. Kendisine sözcük bazlı arama sitesi dese de, o aslında bir sözlük veya bir ansiklopedi görevi görmekte.

örneğin 23 nisan ile ilgili bilgiler veren sayfamıza bir göz atabilirsiniz.
http://nedir.ileilgili.org/nedemek/23+nisan/

Birçok güzelliği aynı anda bulundurduğu için, biz bu kaynak siteye sadece tek bir adlandırma yapamıyoruz. Yani ne sadece sözlük temelli bir bilgi içeriyor diyebiliriz. Ne de sadece ansiklopedik bilgi... Bir yandan kendisini ziyaret edenlerin nedir sorusuna yanıt vererek yapacakları yorum ile bilgilerine destek verdikleri bir ortam iken, bir yandan da resimler kaynağı ile verilen bilgiyi görselleştiren ve böylece öğrenmeyi pekiştiren bir platform haline gelmiş oluyor. Böylece kullanıcı, açıklaması yapılan ve hakkında ayrıntılı bilgi verilen sözcüğün ne demek olduğunu tam ve eksiksiz olarak öğrenmiş oluyor. Esasen bahsettiğimiz bu sistem, yukarıda sayılan arşiv, ansiklopedi veya sözlük gibi isimlendirmelerin birleşimi olan, çok yeni bir referans sistemi olmuş oluyor. Özellikle öğrencilerin referans alabileceği bu web sitesi, daha üçüncü ayında günlük 3 bin ziyaretçinin üstüne çıkmış durumda... Arşivinde barındırdığı 120 bin, geçik kelime tanımı ile çok iddialı olmasa da, gelecekte üstün kaynaklardan biri olma yolunda olduğunu kolaylıkla söyleyebiliyoruz.

Hakkında daha fazla bilgi edinmek için mutlaka inceleyin ve bu büyüyen, kendini çokça geliştiren ortama sizler de yorumlarınızla katkıda bulunup geliştirin. Unutmayalım ki, bu çeşit bilgi kaynakları ne kadar çok artarsa, çocuklarımızın geleceği adına o derece ümitvar olabiliriz.

Bilgi ve bilgiye kolay ulaşmak, çağımızın muhakkak en önemli meselelerinden biri. Özellikle de bilim insanları, bunun üzerine çok uzun zamanlara dağılan büyük çalışmalar yapmakta... Google Inc, Bing veya Yandex gibi çok büyük bilişim şirketleri, her gün sahip oldukları teknolojiyi daha ileri götürerek, aranan bir kelimeyi, sözcüğü veya bilgiyi... Veya aranan bir kelimenin ne demek olduğunu, ne anlama geldiğini, tanımının ne olduğunu, nasıl daha hızlı ve nasıl daha doğru bulabiliriz'in cevabını aramaktadırlar. Merak edilen bir kelimenin anlamı nedir? sorusu veya anlamını bilmediğiniz bir kelime için veya daha önce hiç duymadığınız veya duyup da öğrenmemiş olduğunuz bir kelimenin tanımını bilme arzusu, sizi hiç kuşkusuz bu gibi şirketlerin web sitelerine yönlendirmektedir. Size sundukları yazılım paneli, aradığınız cümlenin içerisinde geçen kelimeler aracılığıyla size kesin bir çözüm sunar. Siz o nedir? şu da ne demek? dersiniz, onlar da mümkün olan tüm bilişim alt yapıları ile size o kelimenin kısaca tanımı ve anlamı ile ilgili bilgiler verirler. Tabi şayet varsa kelime hakkında resimler ve video sonuçları da görmüş olursunuz.

http://nedir.ileilgili.org


Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri
   


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Nedir? Nasıl Yapılır? toros 0 14 24-05-2018, Saat: 15:48
Son Yorum: toros
  Günlük Kazanç Nedir? Nasıl Para Kazanılır? toros 0 13 17-05-2018, Saat: 04:25
Son Yorum: toros
  Seyyar Fırın Nedir? ve Özellikleri Nelerdir? Superisi 0 20 11-05-2018, Saat: 12:10
Son Yorum: Superisi
  Transferkart Nedir Nasıl Alınır - Marsbahis Piyano 0 25 05-05-2018, Saat: 02:20
Son Yorum: Piyano
  SİRİ NEDİR VE NASIL KULLANILIR? Superisi 0 34 09-04-2018, Saat: 09:43
Son Yorum: Superisi

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi


Türkçe Çeviri MyBB, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
Yukarı Fırlat