Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sakal Ekimi
#1
sakal-ekimi.jpg


Günümüzde saç dökülmeleri cinsiyet ayrımı olmaksızın kadın erkek herkesin ortak bir problemi haline gelmiştir. 1940’lardan günümüze sürekli olarak gelişim gösteren saç nakli işlemleri bugün kellik ve saç dökülme problemlerine karşı güvenilirliği kanıtlanmış en etkili ve en başarılı yöntemler haline getirilmiştir.

Özellikle FUE (Follicular Unit Extraction) yönteminin gelişimi sakal ekiminde çığır açmıştır. Bu yöntemde iz bırakılmamakta, dikiş izi olmadan hızlı bir iyileşme sağlanmakta ve kişilere daha sonrasında da ekim şansı tanımaktadır. Dolayısıyla bu yöntem, sakal ekimi en çok tercih edilen yöntemdir. Fue yöntemi saçlarınızın hem doğal hem de sık bir görünümde olmasını sağlar.

Önemi göz ardı edilemeyecek olan nakil operasyonlarının ülkemizde yasalar gereği konusunda uzman ekipler tarafından detaylı muayene işlemleri yapıldıktan sonra ameliyathane koşullarında ve hastane ortamında yapılması çok önemlidir. Aksi takdirde hayati tehlikelere yol açabilecek istenmeyen durumlar gözlenebilmekte ve terar düzeltilemeyecek kalıcı hasarlar oluşabilmektedir.

Sakal nakil bir diğer önemli noktada saç köklerini hassas olan bölgelere tekli arkaya doğru gidildikçe saç kök sayılarını arttırarak ekim yapılmasıdır. Ön kısma tekli greft ler ekilir ki, nazik görünüm elde edelim. Kafa arkasına doğru 2 li 3 lü hatta 4 greft lar kullanılarak sakal ekimi yapılması da estetik açıdan karşıdan bakıldığında doğal bir görünüm almamıza neden olacaktır. Birde doktor faktörü vardır. Sakal nakilini yapacak olan doktorun da tecrübesi ve bilgi doğal sonuç almada büyük önem taşır. Ayrıca fue yönteminin de kullanılşması şarttır. Yoksa izsiz ve doğal bir görünüm elde edemeyiz. Bu yüzden fue yöntemini kullanan ve hatta bu yöntemi geliştiren estetik cerrahlar tercih nedeni olmalıdır.

Sakal ekiminde doktorun bu işi yapma sıklığı aynı şekilde ekipte de olması lazım. Aynı tecrübe onlarda da olmalı ki doktorun işi tamamlansın ve doğal sonuç almada artık standart kaliteye ulaşmış olsunlar. Bu şekilde bir plan yaparak yaptırırsanız saç nakli sonrasında mutsuz olan kişilerden olmayacağınız düşünüyorum.

kaynak: http://www.haircenteristanbul.org/sakal-ekimi.htm


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Saç Ekimi Yaptırmak Acıtır Mı? sanemnur12 0 45 16-04-2018, Saat: 21:12
Son Yorum: sanemnur12
  Özgür Koldaş Tunalı Polikliniği Saç Ekimi Merkezi nullsix 0 94 11-03-2018, Saat: 15:28
Son Yorum: nullsix
  Konya Saç Ekimi creeper123 0 103 09-03-2018, Saat: 18:34
Son Yorum: creeper123
  Fue Saç Ekimi toros 0 105 19-01-2018, Saat: 11:59
Son Yorum: toros
  Sacekimimerkezleriankara.com - Ankara Saç Ekimi Adresi nullsix 0 139 01-12-2017, Saat: 16:25
Son Yorum: nullsix

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi


Türkçe Çeviri MyBB, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
Yukarı Fırlat