Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Su Deposu Temizliği Yasal Zorunluluktur - tekdez.com
#1
SU DEPOSU TEMİZLİĞİ YASAL ZORUNLULUKTUR (TEKDEZ SU DEPOSU TEMİZLİĞİ LTD.ŞTİ)

logo.png

Neden su depoları düzenli periyodik temizliğe ihtiyaç duyar?

TEKDEZ uyarıyor! Su depoları düzenli olarak temizlenmelidir. Temizlenmeyen su depolarında bir çok bakteri, mikrop ve mikroorganizmalar ürer çoğalır ve tüketim yoluyla kullanıcıyı hasta eder. Bağışıklık sistemimizin dayanıklılığı tifo, kolera, felç, sıtma ve benzeri  hastalıklardan korunmamız için yeterli bir sebep değildir. Ayrıca su deposu temizliğini yaptırmamamız için nedenlerden biri hiç değildir. Su deposu temizleme hizmeti sağlık için tartışmaya açık bir konu değildir ve yaptırılmalıdır. Bir çok araştırma, bilimsel deneyler gösteriyor ki temizlenmeyen depolarından tüketilen veya kullanılan su ile ölümler dünyada altıncı sıradadır. Bu ve benzeri bir çok neden varken neden bu hizmeti yaptırmayız? Aslında cevabı çok açık; ihmalkarlık, vakit bulamama, sadece kendi değil aile ve çevre sağlığımızı düşünmeme, bana bir şey olmaz varsayımı, böyle gelmiş böyle gider düşüncesi. Böyle gelmiş fakat böyle devam etmeyeceğini makalemizin sonunda umarım sizlerde anlayacaksınız.

Su deposu temizliği yaptırılması zorunlu bir hizmet mi?

Su deposu temizliği hizmeti ilgili bakanlıkların genelgelerinde belirtildiği gibi Türkiye sınırları içerisinde yaptırılması zorunlu bir hizmettir. Uzun süreli su kesintilerinde üç ayda bir, olağan dönemlerde altı ayda bir mutlaka yaptırılmalıdır. Her şeyden önce birey bu hizmeti bir yasal zorunluluk gibi görmemeli kendi sağlığını, aile sağlığını ön planda tutarak yaptırmalıdır.

Hangi kurum ve kuruluşlar su deposu temizliğini yaptırmak zorunda?

İlan edilen genelgelerde şu yada bu kuruluş adı geçmez. Konut, iş yeri, alışveriş merkezleri, okul, hastane, eğlence merkezleri, otel ve konaklama alanları, market, fabrika, mağaza kısacası her konut, kurum ve kuruluş bu yönergelere uymalı düzenli olarak su deposu temizliği hizmetini yaptırmalıdır.

Su deposu temizleme hizmetini yaptırmazsam ne olur?

1) Şahsınız, aileniz veya çevreniz yukarıda belirtilmiş olan hastalıklara yakalanabilir. Bu hastalıklar sakat bırakabilir ya da ölümlerle sonuçlanabilir.

2) Her su tüketiminde oran ve miktarı bilinmeden çeşitli bakteri ve mikrop bulaşmasına maruz kalabiliriz.

3) Temizlenmeyen su depoları gün geçtikçe eskir içerisindeki suyu steril olarak muhafaza edemez duruma gelir. Bu süreç deponun su kaçırmasına hatta deponun kullanılamaz duruma gelmesiyle sonuçlanır. Bu maliyet olarak ta büyük yükümlülükler getirebilir.

4) Konu ile ilgili kurumların denetlemesi esnasında su depolarının periyodik olarak temizlenmediği yakalanır ise konut, kurum veya kuruluş ciddi maddi yaptırımlar ile karşı karşıya kalır.

En başında belirttiğimiz gibi "böyle gelmiş fakat böyle devam etmez". Size bir telefon kadar yakınız, yeter k i sağlığınıza gereken önemi siz gösterin desteği TEKDEZ ve ekibi versin.

Su deposu temizleme hizmeti hakkında bilgi almak için su deposu temizliği  bu linki, su deposu izolasyonu ile ilgili bilgi almak için su deposu izolasyonu  bu linki, su sebil ozonlama ile ilgili bilgi almak için  su sebili temizliği  bu linki  inceleyebilirsiniz.

Tekdez Dezenfekte İzolasyon Arıtma Su deposu temizliği Sanayi Ve Ticaret Ltd. Şti. (0212) 554 0 555


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Apartman Temizliği Superisi 0 7 Bugün, Saat: 00:57
Son Yorum: Superisi
  Petek Temizliği Superisi 0 87 13-01-2018, Saat: 13:53
Son Yorum: Superisi
  Petek Temizliği Superisi 0 90 21-12-2017, Saat: 16:41
Son Yorum: Superisi
  Su Deposu Temizliği Hizmeti toros 0 129 15-11-2017, Saat: 00:19
Son Yorum: toros
  Su Deposu Temizliği fayton 0 98 14-11-2017, Saat: 21:49
Son Yorum: fayton

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi


Türkçe Çeviri MyBB, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
Yukarı Fırlat