Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yaşam Koçluğu
#1
Kişisel gelişim birey olarak insanın yaşamından ölümüne kadar kendini geliştirmesidir. Kişisel gelişim nasıl oluyor peki; İnsaoğlu her gün televizyon, gazete, internet, okudukları kitaplar ve okullarda görmüş olduğu dersler sayesinde yeni bilgiler öğrenerek kendini geliştirmektedir. İşte bu kişisel gelişim'dir. İnsan kendi ilgi alanını bularak bu yönde kendisini geliştirebilmektedir.

Kişisel gelişimin faydaları nelerdir?
Kişisel gelişim bireyi çok yönlü geliştirmeyi amaçlar.İnsanı sosyal hayatında iş hayatında ,özel hayatında etkili, verimli, güçlü kılarak hayatına yön vermeyi amaçlar.

Kişi bunu ancak farklı öğrenmeler gerçekleştirerek yapar. Bu öğrenmeler arasında ilşki kurduğu takdirde yaratıcı düşünme becerisi kazanabilir. İşte kişisel gelişim ile bu amaçlanarak, kişi bu potansiyel ve ilişkileri güçlendirip geliştirerek yapılandırmaktadır.

Kişisel gelişim ile nitelikleri gelişen kişi, artık çevresiyle olan etkileşim ve iletişimde daha gelişken hale gelir. Artık sosyal yaşamında daha etkili, verimli ve mutlu bir kişi olur. Buna fayda yada yatırım da diyebiliriz.Çünkü insan sosyal bir varlık olduğundan çevresini etkileyebilir veya çevresinden etkilenebilir.

Antalya Yaşam Koçluğu Eğitimi ;İnsanlar yapabilecekleri en iyi tercihi yapar. İnsan davranış amaçlıdır. Anlamak istiyorsan eyleme geçmelisin.

Yaşam Koçluğu; bir insanın gelişmesine, yeni bir beceri, yetkinlik veya davranış öğrenmesine, kendisi için koyduğu hedeflere ulaşmasına veya bir problemini çözmesine destek olmaktır. Hedeflerine daha hızlı ve kolay ilerlemenizi, fırsatları etkin biçimde değerlendirmenizi, karşılan problemlerin çözülmesini sağlar.

Yaşam Koçluğu kişisel hedeflerine ulaşmalarında bireylere bir yol haritası sunar. Alanlarında başarılı olmuş binlerce insanın, yaşamları boyunca elde ettikleri deneyimleri danışanlara aktarır. Bu deneyimlerin ortak özelliklerini araştırır ve bireylerin kullanabilecekleri stratejiler haline çevirir.
[COLOR="Red"]
Yaşam koçluğu;[/COLOR] profesyonel bir yol arkadaşlığıdır. Hayatınızda yolunuza çıkan engelleri zorlanmadan aşmanıza ve hayat kalitenizi arttırmanıza yardım eden bir sistemdir. Hayallerinizi hedeflere dönüştürmenize ve hedeflerinize doğru adım adım ilerlemenize yardımcı olur. Kendinizi keşfetmenize ve hayatınızda fark yaratmanıza yardımcı olur.

Antalya Öğrenci Koçluğu Eğitimi; Öğrenci Koçluğu, öğrencinin tüm yaşamı boyunca, maksimum performansa ulaşması için koç ile öğrenci arasında kurulan planlı bir gelişim sürecidir. Öğrenciler, eğitim hayatları boyunca pek çok dersle uğraşıp, verimli olmaya çalışmaktadırlar.

Sorunlarının sebeplerini bilseler de çoğu zaman başarıya, hedefe giden yolda istedikleri sonuçları alamamaktadırlar. Genelde nereden başlamaları gerektiğini bilmemekte, ne yöne gidecekleri konusunda kararsız kalmakta, eyleme geçmeyi erteleyebilmektedirler. Bu durum da performanslarının istedikleri düzeyde olmalarını engellemektedir.

Öğrenci koçluğu ile, çocuklarınızın sorumluk sahibi, hedef ve vizyonu olan, ne istediğini bilerek kararlar verebilen, sağlıklı, yaratıcı, özgüvenli, zamanını etkin kullanmayı bilen, kendi isteği ve çabası ile somut başarılara adım atabilen, duygularının ve davranışlarının nedenlerini anlayarak çevresindekilerle ve ailesiyle iletişimi olumlu olan , stresini yönetebilen, yapmak istediğine odaklanıp konsantre olabilen, etkili çalışma tekniklerini kullanmayı bilen bireyler haline gelmeleri sağlanmaktadır.

Her birey başarılı olmak hayallerini gerçekleştirmek ister. Başarılı olmak için, açık, net ve ulaşılabilir hedefler belirlemeli, belirlenen hedeflere odaklanmalı ve hedefleri gerçekleştirmek için azimli olunmalıdır. Hedef belirlemeden başarılı olmak zordur.

Hedefini belirlemiş olmak bir ayrıcalıktır. Yaşam anlamlı hale gelir. Hedef belirlemek kolay bir iş değildir. Hedefinizi belirlediğinizde, sizi boğan sisler dağılıverir. Güneşin pırıl, pırıl aydınlattığı bir yolda yürüyüşe çıkmaktır.

Öğrencinin, içsel dünyasında farkındalığını arttırır. Ders ve okul başarısının yanı sıra, hayat başarısı konusunda yardımcı olur, yön gösterir. Yeni bakış açıları geliştirerek kendini daha iyiye taşımasına yardımcı olur.

Hedefe ulaşmanın tek yolu eyleme geçmektir. Öğrencileri eyleme yönelterek onları durduran, engelleyen unsurları ayıklayarak mücadele güçlerini arttıran bir yöntem olarak uygulanacak Öğrenci Koçluğu seanslarından öğrenciler kendilerine yönelik daha çok bilgiyle; duygusal ve sosyal zekalarıyla da tanışmış olarak ayrılacaklardır.

Antalya Hızlı Okuma Eğitimi; Anlayarak hızlı okuma eğitiminin temel hedefi okumanızı daha etkin ve daha verimli hale taşımanızı sağlamaktır. Düşündüğümüz zaman okumayı 6-7 yaşlarında ilkokulda öğrendik.

Şu ana kadar öğrendiklerimizin çok büyük kısmını okuyarak elde edildiğimize göre bugüne kadar daha etkili okumanın çabasını göstermiş olmamız gerekirdi... İyi ve etkili okuma için en son ne zaman kendinizi geliştirdiniz? Genelde bu sorunun cevabı; kitap okudum bu yetmez mi? Kitap okuyarak okumanızı geliştirmez miyiz!

[COLOR="red"]Anlayarak Hızlı Okuma Programı Neler Kazandırır[/COLOR]
→ Zahmetsiz ve akıcı biçimde öğrenirsiniz.
→ Okuduğunuzu anlama yüzdenizi arttırırsınız.
→ Zamandan tasarruf etmiş olursunuz.
→ Özgüven kazanırsınız.
→ Okurken beyniniz daha iyi ilişki kurar.
→ Okurken beyniniz hayal kurmaz ve bütünü görür.
→ Okuma daha zevkli hale gelir.
→ Okuma alışkanlığını kazanmada büyük bir adım atmış olursunuz.
→ Sözcük haznenizi ve genel bilgi birikiminizi arttırmanıza yardımcı olur.
→ Kişisel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak farklı avantajlar sağlar.

Antalya Koçluk Eğitimi;Koçluk, gerek kişilerin gerekse kurumların daha güçlü hedefler belirlemesini, proaktif kararlarla olumlu farklar yaratan girişimlerde bulunmasını, kişisel zenginliklerini ve olası potansiyellerini daha etkin kullanmasını amaçlayan süresi, çalışma prensipleri, sistemi olan bir yol arkadaşlığı sürecidir.

Koç, bu yol arkadaşlığı sürecinde hakim olan, sezgileri ile çözüme odaklanabilen, kişinin başarısına engel olan kritik gedikleri görebilen, gördüğü bu kritik gedikleri aşması konusunda gerekli eylemleri planlayabilen ve değişimleri takip edip süreci izleyen kişiyi tanımlar.Koç, kişi ve kurumlara gelecekte bulunmak istedikleri yer ile şu an itibariyle bulundukları konum arasındaki boşluğu (kritik gediği) doldurarak, olumlu farklar ve zenginlikler yaratmayı meslek edinen kişidir.

Koçluk, fark ettirme, gelişim, farkındalık ve değişim sürecidir. Doğru iletişim teknikleri ile çözüm odaklı ve "yol gösterici" olmaktır. İnsanların göremediklerini deniz feneri gibi yollarına ışık tutarak görmelerini sağlamaktır. Koçluk çalışması ile bireyin olaylara farklı bir pencereden bakabilmesi sağlanmaya çalışılır.

Koçluk danışmanlık değildir. Koçlar öneri yapmaz, kişinin kendi doğrularını bulmaları için bir dıştan bakan göz görevi görürler. Danışanın içinde kaybolduğu karmaşayı temizleyip olayları daha geniş bir açı ile görmelerini sağlar. Koçluk kişinin bu yolunda onların yollarına ışık tutmaktır.

Koçluk, kişiler tarafından çoğu zaman danışmanlık ve terapi ile karıştırılır. Koçluk terapi değildir. Geçmişle değil, şimdi ve gelecek ile ilgilenir. Bu şekilde ihtiyacı belirleyip ihtiyaca yönelik hedefler belirlenerek yol haritası çizilir.

Antalya NLP Eğitimi; NLP, doğru kullanıldığında, insanlarda güçlü değişimler yapılmasına yardım edebilir. Örneğin; ilişki sorunlarını çözebilir, hafif fobilerin iyileşmesi, yararsız inançların değişmesi, iç çatışmaların halledilmesi, özgüven yapılandırması, kişisel hedefler konulması gibi konularda gelişime yardımcı olabilir.

Bu gelişmiş yeteneklerle donatılmış bireyler tarafından kullanıldığında, iş dünyasında da güçlüdür. Mesela; ilk olarak NLP sayesinde satış rakamlarının değiştiğini fark edersiniz. yönetici kadronun bu eğitimleri alması onları çok geliştirecektir. Bu gelişimle beraber; müşteriyle iletişim becerileri değişecek, pazarlık yapma, ikna kabiliyetleri hatta performansları artacak, çalışanları daha iyi yönetecekler ve motive edeceklerdir.

Değişmek, hayatımızın akışını değiştirmek cesaret isteyen bir iştir, şimdiye kadar yaptıklarımızdan vazgeçerek yeni düşünceleri benimsemek ancak gözü pek insanların işidir.

Eğer gerçekten değişmek istiyorsak ben olmaktan vazgeçip başka birisi olmaya hazır olmalıyız, eğer buna hazır değilseniz NLP ile ilgilenmeyin.

Bu güne kadar yaptığımız aynı şeyleri yaparsak aynı sonuçları alırız, farklı sonuçlar almak istiyorsak farklı şeyler yapmalıyız, bu da şu an olduğumuzdan farklı biri olmamızı gerektirmektedir.

NLP Diploma Eğitimi

NLP Practitioner Eğitimi

NLP Master Practitioner Eğitimi

NLP Trainer Eğitimi

Master Trainer Eğitimi


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır

Pusula Eğitim ve Kişisel Gelişim Danışmanlık firmasına her türlü konuda ulaşabileceğiniz telefon numarası aşağıdaki gibidir:

Antalya Kişisel gelişim eğitimlerimiz için 0 (242) 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sağlık ve Yaşam Sitesi - Saglikveyasam.com nullsix 0 62 24-03-2018, Saat: 23:28
Son Yorum: nullsix
  Tek Bir Adımla Doğal Yaşam Kapınızda bazkriz 0 89 11-01-2018, Saat: 10:36
Son Yorum: bazkriz
  Sağlıklı Yaşam İçin Doğru Adres bazkriz 0 136 30-11-2017, Saat: 15:01
Son Yorum: bazkriz
  Şifalı Bitkiler ile Sağlıklı Yaşam osman75 0 152 13-09-2017, Saat: 18:12
Son Yorum: osman75
  Yaşam Hattı Superisi 0 138 09-09-2017, Saat: 23:18
Son Yorum: Superisi

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi


Türkçe Çeviri MyBB, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
Yukarı Fırlat