Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yaşam Koçluğu
#1
Yaşam Koçluğu, en çok istediğinizi netleştirmede size yardımcı olmak, bir plan yaratmak ve arzuladığınız sonuçlara ulaşmada gerekli önemli değişimleri gerçekleştirmenizde size destek olmak hakkındadır. Profesyonel bir hizmet olarak, yaşam koçluğu, sürekli yatırımınızın yüksek bir oranda size geri dönmesini sağlar.

Yaşam koçluğu çalışmasında öncelikle bulunduğunuz noktayı tespit eder sonunda ulaşmak istediğiniz noktaları net bir şekilde belirlersiniz. Sizi heyecanlandıran, hayata bağlayan, bir vizyonunuz olur. En önemlisi de koçluk aldığınız ilk günden itibaren hedeflerinize ulaşmak için kendinizi eylem içinde bulursunuz.

Yaşam Koçluğu ile danışmanlık birbirlerinden çok farklıdır. Danışman bir konunun uzmanı olan kişidir. Danışman, kendisine danışmak için gelen bir kişiye, uzmanı olduğu konu ile ilgili bilgi verir. Ona tavsiyelerde bulunur, konu ile ilgili yapılması gerekenleri sıralar veya gösterir. Yaşam koçluğunda ise tavsiye yoktur.

Yaşam koçluğu disiplin olarak, sosyoloji, psikoloji, pozitif yetişkin geliştirme, kariyer danışmanlığı, danışmanlık, ve diğer türleri de dahil olmak üzere farklı disiplinlerden ilham alır.

Yaşam Koçluğu, gelişmekte olan ve hızla büyüyen bir alandır. Yaşam Koçları, danışanlarını, istekleri yönünde ve daha iyi bir yaşama ulaşabilmek için gereken desteği verir.
Yaşam koçluğu çalışmalarında, gerçekten ne istediğinize sürekli olarak odaklanırsınız. Odaklanmanın dışında burada hedeflerinize bağlılığının sağlanması amacıyla yeniden çerçeveleme, metaforlar gibi aslında psikolojinin de alt disiplinlerinden ve araçlarından faydalanılır. Bu yapı ve unsurlar birleştiğinde koçluk, sizi sorumlu tutan, sürekli yardım, destek ve motivasyon sağlayan bir hale gelecektir.Uluslararası Yaşam Koçluğu Sertifika Programı danışanlarını, istekleri yönünde ve daha iyi bir yaşama ulaşabilmek için gereken desteği verir.Yaşam Koçluğu, gelişmekte olan ve hızla büyüyen bir alandır. Yaşam koçluğu çalışmalarında, gerçekten ne istediğinize sürekli olarak odaklanırsınız. Odaklanmanın dışında burada hedeflerinize bağlılığının sağlanması amacıyla yeniden çerçeveleme, metaforlar gibi aslında psikolojinin de alt disiplinlerinden ve araçlarından faydalanılır. Bu yapı ve unsurlar birleştiğinde koçluk, sizi sorumlu tutan, sürekli yardım, destek ve motivasyon sağlayan bir hale gelecektir.

İzmir Yaşam Koçluğu Eğitimi hakkında daha detaylı bilgi isterseniz
Yaşam Koçu Eğitimleri alanında da eğitim ve seminer hizmetleri veren firmamızın
Yaşam Koçluğu (Saygın Coaching & Consulting) web adresini ziyaret edebilirsiniz.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sağlık ve Yaşam Sitesi - Saglikveyasam.com nullsix 0 62 24-03-2018, Saat: 23:28
Son Yorum: nullsix
  Tek Bir Adımla Doğal Yaşam Kapınızda bazkriz 0 90 11-01-2018, Saat: 10:36
Son Yorum: bazkriz
  Sağlıklı Yaşam İçin Doğru Adres bazkriz 0 136 30-11-2017, Saat: 15:01
Son Yorum: bazkriz
  Şifalı Bitkiler ile Sağlıklı Yaşam osman75 0 153 13-09-2017, Saat: 18:12
Son Yorum: osman75
  Yaşam Hattı Superisi 0 138 09-09-2017, Saat: 23:18
Son Yorum: Superisi

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi


Türkçe Çeviri MyBB, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
Yukarı Fırlat