Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yaşam Koçuyla Hayatınızı Değiştirin
#1
Gittikçe hızlanan ve yoğunlaşan günümüzde yapmak istediğimiz pek çok şey var. Yaşamımızın kontrolünü kazanıp iş, aile ve sosyal yaşantımızda denge kurmak ve doyumlu bir hayat sürmek istiyoruz. Hedeflerimiz var, gerçekleştirecek potansiyelimizin farkına varmak ve harekete geçmek istiyoruz.

Yaşam Koçluğu potansiyelimizi, olumlu olumsuz alışkanlıklarımızı fark etmemizi sağlayan kişidir. Bizim en üst ve en verimli halimizi almamızı, vizyon ve hedeflerimizi gerçekleştirmemizde ve nihayetinde arzu ettiğimiz yaşamı sürmemizde etkili olan araçları bulmamıza ve motivasyon sağlayarak eyleme geçmemize yardımcı olan kişidir.

Koç bir ayna gibi görev yapar. Karşısındaki kişinin, danışanın aynası olur. Onun realitesini, iç dünyasını, kişiliğini görür, anlar, hisseder ve kabul eder. Bir ayna gibi kişinin kendisini görmesini sağlayarak sorun ve olguları çözmesinde kişiye aracı olur.

Kişiler kendi içindeki yanıtı ve çözümü koçlarıyla beraber çalışarak kendilerine yansıtmasını izlerler. İnsanlar bazen hayatta kendilerini bir yol ayrımında, karar aşamasında veya seçimlerin öncesinde bulurlar. Bu anlarda koçlara başvurabilirler.

Koç, danışanın özgüvenini artması İletişim alanındaki karmaşık olayları, Kavrayıp ele alabilmesi için tüm yeteneklerini ve koçluk araçlarını çok sağlam bir şekilde kullanır.
Yaşam Koçluğu , en çok istediğinizi netleştirmede size yardımcı olmak, bir plan yaratmak ve arzuladığınız sonuçlara ulaşmada gerekli önemli değişimleri gerçekleştirmenizde size destek olmak hakkındadır. Profesyonel bir hizmet olarak, yaşam koçluğu , sürekli yatırımınızın yüksek bir oranda size geri dönmesini sağlar.

Yaşam Koçu çalışmasında öncelikle bulunduğunuz noktayı tespit eder sonunda ulaşmak istediğiniz noktaları net bir şekilde belirlersiniz. Sizi heyecanlandıran, hayata bağlayan, bir vizyonunuz olur. En önemlisi de koçluk aldığınız ilk günden itibaren hedeflerinize ulaşmak için kendinizi eylem içinde bulursunuz.

Yaşam koçluğu ile danışmanlık birbirlerinden çok farklıdır. Danışman bir konunun uzmanı olan kişidir. Danışman, kendisine danışmak için gelen bir kişiye, uzmanı olduğu konu ile ilgili bilgi verir. Ona tavsiyelerde bulunur, konu ile ilgili yapılması gerekenleri sıralar veya gösterir. Yaşam koçluğunda ise tavsiye yoktur.

Yaşam koçluğu disiplin olarak, sosyoloji, psikoloji, pozitif yetişkin geliştirme, kariyer danışmanlığı, danışmanlık, ve diğer türleri de dahil olmak üzere farklı disiplinlerden ilham alır.

İzmir Yaşam Koçu danışanlarını, istekleri yönünde ve daha iyi bir yaşama ulaşabilmek için gereken desteği verir. Yaşam Koçluğu , gelişmekte olan ve hızla büyüyen bir alandır.

Yaşam koçluğu çalışmalarında, gerçekten ne istediğinize sürekli olarak odaklanırsınız. Odaklanmanın dışında burada hedeflerinize bağlılığının sağlanması amacıyla yeniden çerçeveleme, metaforlar gibi aslında psikolojinin de alt disiplinlerinden ve araçlarından faydalanılır. Bu yapı ve unsurlar birleştiğinde koçluk, sizi sorumlu tutan, sürekli yardım, destek ve motivasyon sağlayan bir hale gelecektir.

İzmir Yaşam Koçluğu Eğitimi hakkında daha detaylı bilgi isterseniz Yaşam Koçluğu Eğitimleri alanında da eğitim ve seminer hizmetleri veren firmamızın İzmir Yaşam Koçluğu (Saygın Coaching & Consulting) web adresini ziyaret edebilirsiniz.


İzmir Yaşam Koçluğu eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

İzmir Karşıyaka Yaşam Koçluğu eğitimi için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz
İzmir Yaşam Koçu, Yaşam Koçu İzmir, Nasıl yaşam koçu olurum, İzmir Yaşam Koçluğu Programı, koçluk eğitimleri ve Yaşam Koçluğu Programlarıyla ilgili tüm bilgileri buradan takip edebilirsiniz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sağlık ve Yaşam Sitesi - Saglikveyasam.com nullsix 0 62 24-03-2018, Saat: 23:28
Son Yorum: nullsix
  Hayatınızı Güzelleştirmek Sizin Elinizde! ozenirteam.com bazkriz 0 64 02-03-2018, Saat: 12:56
Son Yorum: bazkriz
  Tek Bir Adımla Doğal Yaşam Kapınızda bazkriz 0 89 11-01-2018, Saat: 10:36
Son Yorum: bazkriz
  Sağlıklı Yaşam İçin Doğru Adres bazkriz 0 136 30-11-2017, Saat: 15:01
Son Yorum: bazkriz
  Hayatınızı hava durumuna göre planlayın creeper123 0 120 15-09-2017, Saat: 20:54
Son Yorum: creeper123

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi


Türkçe Çeviri MyBB, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
Yukarı Fırlat